65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – sukcesy uczennic „Żeromskiego”

logo-recytatorskie (1)

07 września 2020 r. w Bibliotece Powiatowej w Sieradzu odbyły się, nieco spóźnione z powodu epidemii, eliminacje powiatowe 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. (link)

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to konkurs adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych. Ma najdłuższą tradycję w naszym kraju i odbywa się w kilku kategoriach – Turniej Poezji Śpiewanej, Turniej Recytatorski i Turniej Teatrów Jednego Aktora.

W kategorii – TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Martyna JANCZYK, uczennica klasy 3a, którą do występu przygotowała p. Anna Jura, instruktorka wokalna klubu, działającego przy 15. BWD.
Na gitarze akompaniowała jej Karolina KROPACZ z klasy 3d.

W TURNIEJU RECYTATORSKIM nominację do etapu wojewódzkiego zdobyła Zuzanna CHOJECKA, uczennica klasy 2c g,  która zaprezentowała, zgodnie z regulaminem, tekst poetycki i fragment prozy.

Aleksandra Mielczarek – Hofman
Opiekun Turnieju Recytatorskiego