Adam Sokołowski w etapie wojewódzkim 72. Olimpiady Fizycznej

w300

W tegorocznej – 72. Olimpiadzie Fizycznej – uczeń klasy 4b Adam SOKOŁOWSKI godnie reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim olimpiady. (link)

Zawody II stopnia podzielone były na dwie części: część teoretyczną i część doświadczalną.

Część teoretyczna II etapu (okręgowego) odbyła się 15 stycznia 2023 r, w gmachu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnicy mieli 4,5 godziny na rozwiązanie 3 zadań teoretycznych.

Wymogiem kwalifikacji było uzyskanie wymaganej liczby punktów w etapie szkolnym.
Dwie serie zadań były publikowane już pod koniec sierpnia. Pierwsza z nich składała się z 15 krótkich problemów (po 4 pkt. każdy), rozwiązania  należało przesłać do połowy października.
W drugiej serii należało wybrać 3 z 4 zadań teoretycznych (po 20 pkt.) i 2 z 3 zadań doświadczalnych (po 40 pkt.) Ich rozwiązania należało przesłać do połowy listopada.
W etapie szkolnym Adamowi udało się zdobyć 106 na 90 wymaganych punktów.

Olimpiada Fizyczna jest jedną z najstarszych olimpiad przedmiotowych, jej pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 1951/1952. Uczestnicy mierzą się z zadaniami, do których rozwiązania potrzeba nieschematycznego myślenia, jak i sporej wiedzy teoretycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Marek Adamczyk