Akademia Jubileuszowa z okazji 50-lecia szkoły

21 — kopia

W sobotę 22 września 2018 r. w hali sportowej II LO w Sieradzu odbyła się uroczysta Akademia Jubileuszowa zorganizowana z okazji 50-lecia naszej szkoły. (link)
Wzięli w niej udział uczniowie, byli i obecni dyrektorzy, samorządowcy i zaproszeni goście. (link)

Młodzież (uczniowie i absolwenci liceum) przygotowała program artystyczny, oparty na utworach muzycznych, znanych z lat 70., 80. i 90., czyli z czasów, gdy powstawała i rozwijała się szkoła im. Żeromskiego.

Akademię, która była główną częścią obchodów poprzedziła msza święta w sieradzkiej Bazylice Mniejszej, celebrowana przez księdza infułata Mariana Bronikowskiego.

Z okazji jubileuszu przygotowano wiele przedsięwzięć promocyjnych, podsumowujących pół wieku historii naszej szkoły, m. in. powstała monografia szkoły. Przygotowano również wystawę fotografii i dokumentów, zatytułowaną „Od Budowlanki do Żeroma”, którą można było oglądać w szkolnej hali sportowej podczas uroczystych obchodów 50-lecia.
Kolejną trwałą pamiątką po jubileuszowych obchodach pozostanie tulipanowiec Stefan, posadzony na trawniku przed budynkiem II LO.

Fot. Tomasz Oszczęda