Dzień Edukacji Narodowej w „Żeromskim”

slubowanie

13 października 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. (link)
W tym uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ŚLUBOWANIE, tym samym zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Żeromskiego.

Nauczyciele i pracownicy szkoły przyjmowali tego dnia podziękowania i gratulacje.
„Samych sukcesów w pracy i nauce” życzył wszystkim pracownikom i gromadzie uczniowskiej starosta sieradzki Mariusz Bądzior, który podczas uroczystości wręczył również Nagrody Starosty. Otrzymały je Dorota BŁASZCZYK i Marianna GOTFRYD.
Z okazji Święta Edukacji dyrektor szkoły Urszula Świniarska wręczyła Nagrody Dyrektora, które były podziękowaniem za „zaangażowanie w pracę szkoły, innowacyjność, poszukiwanie nowych rozwiązań przyczyniających się tym samym do wzmacniania pozycji szkoły na edukacyjnym rynku”.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody laureatom KONKURSU o S. ŻEROMSKIM „Czy znasz Patrona swojej szkoły?”
, który został zorganizowany w rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły, Stefana Żeromskiego.
LAUREATEM konkursu został Franciszek OLEŚNIEWICZ, kl. 2c, który otrzymał nagrodę książkową oraz ocenę celującą (6) z jęz. polskiego.
II miejsce zajął Jakub CHMIELEWSKI, kl. 3a G
III miejsce – Weronika DUDKOWSKA, kl. 2c i Martyna ŚPIEWAK, kl. 1d

Spotkanie zakończyło się programem artystycznym przygotowanym przez uzdolnioną młodzież pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Angelus i Elżbiety Talar.

Fot. I.L.