Dzień Edukacji Narodowej w „Żeromskim”

DzEdNar2022-11

13 października 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.
W tym uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ŚLUBOWANIE, tym samym zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Żeromskiego.

Nauczyciele i pracownicy szkoły przyjmowali tego dnia podziękowania i gratulacje. Życzenia składała wicestarosta sieradzki Kazimiera Gotkowicz oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody laureatom Konkursu o Stefanie Żeromskim „Czy znasz Patrona swojej szkoły?”
LAUREATKĄ konkursu została Martyna ŚPIEWAK, kl. 2d, która otrzymała nagrodę książkową oraz ocenę celującą (6) z jęz. polskiego.
II miejsce zajął Adam ŚPIEWAK, kl. 1c
III miejsce – Jakub ŚWINIARSKI, kl. 1b

Ponadto w tym dniu nagrodzono także finałowe drużyny debat oksfordzkich – klasy 4a i 4b.

Spotkanie zakończyło się programem artystycznym przygotowanym przez uzdolnioną młodzież naszej szkoły pod kierunkiem Anny Barwaśnej, Karoliny Smus, Jarosława Miłka i Magdaleny Mikołajczyk.

Fot. Dominika Kowalska

Dzień wcześniej podczas powiatowych obchodów DEN w Sieradzu wręczono Nagrody STAROSTY, Nagrody DYREKTORA oraz STYPENDIA dla najzdolnieszych uczniów naszej szkoły. (link)