66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

okr-66

12 maja 2021 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyły się Międzypowiatowe Eliminacje do 66. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. (link)

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to konkurs adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych. Ma najdłuższą tradycję w naszym kraju i odbywa się w kilku kategoriach – Turniej Poezji Śpiewanej, Turniej Recytatorski, Turniej „Wywiedzione ze słowa” i Turniej Teatrów Jednego Aktora.
W eliminacjach międzypowiatowych zaprezentowało się 24 uczestników.

W kategorii – TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się Martyna JANCZYK, kl. 3a.
W TURNIEJU RECYTATORSKIM nominację do eliminacji wojewódzkich zdobyli Zuzanna CHOJECKA, 2c GOliwia MILCZAREK, 1c i Marcin ŚWINIARSKI, 1a .

Tegorocznym organizatorem Międzypowiatowych Eliminacji 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu.

Opiekunami młodzieży były polonistki Dorota Błaszczyk i Aleksandra Mielczarek – Hofman