Mateusz Stępień laureatem LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

20220603_103209 — kopia

3 czerwca 2022 r. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom olimpiady, który otrzymał z rąk profesorów T. Kostkiewiczowej, T. Chachulskiego i G. Marca, uczeń naszej szkoły Mateusz STĘPIEŃ.

Komitet Główny OLiJP oraz dyrektor Instytutu Badań Literackich wręczył również dyplomy uznania i nagrody książkowe opiekunom laureatów.
Dyrektor Instytutu Badań Literackich prof. G. Marzec składając gratulacje  zapewnił laureatów, że wszyscy oni mają otwartą drogę do podjęcia studiów doktoranckich.
Uroczystość uświetnił koncert kwintetu Varsovia Nowa.

W poniedziałek 20 czerwca br. Komitet Okręgowy OLiJP w Łodzi zaprosił 3 laureatów i 16 finalistów wraz z opiekunami na uroczystość wręczenia nagród i podsumowania tegorocznej edycji. Odbyła się ona na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie z prof. E. Kowalską, prof. T. Cieślakiem i Sekretarzem Olimpiady p. D. Górecką przebiegło w przemiłej atmosferze. Obydwie uroczystości miały ważne znaczenie dla laureata i opiekunki ucznia.

Opiekun: Aleksandra Mielczarek – Hofman