SPOTKANIE z Anną PACHOLIK w sieradzkim BWA

Sieradzkie BWA to miejsce, które zawsze odwiedzamy z wielką przyjemnością przy każdej nowej ekspozycji artystycznej.
Tym razem mieliśmy ogromne szczęście, ponieważ do naszych uczniów przyjechała sama artystka Anna Pacholik żeby osobiście opowiedzieć o przekazie swoich dzieł! 🌸😃Za co serdecznie dziękujemy!!!
A swoją drogą w wolnej chwili zajrzyjcie do naszej sieradzkiej galerii sztuki i zerknijcie na rewelacyjne wystawy! Naprawdę warto 😃

Więcej informacji w linku poniżej:

Dorota Kuśmierczak – Skotnicka

SZKICOWNIKI Z PLASTYKI

Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki😃🌸❤️od dziś możecie zobaczyć w niej wystawę szkicowników uczniów 1A,1B i 1F 💪💪💪. W ramach lekcji plastyki pracowali oni cały rok żeby teraz pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi !!

Zresztą zerknijcie sami jak ciekawe prace udało im się wykonać 😃😃🌸🌸może zainspirują również Was do stworzenia własnego szkicownika… 😇😇wakacje tuż tuż 😎😎🔥więc czemu by nie?!!!

Dorota Kuśmierczak – Skotnicka

Wystawa "DWA ŚWIATY" w BWA

30 września 2022 r. w ramach zajęć z plastyki uczniowie klas 1a, 1b i 1f odwiedzili sieradzkie Biuro Wystaw Artystycznych.
Aktualnie można zobaczyć tam wystawę „DWA ŚWIATY” byłego nauczyciela ceramiki PLSP w Zduńskiej Woli Zbigniewa WOŹNIAKA.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia BWA – wystawa warta obejrzenia, prowadzi do wielu refleksji…

Opiekun młodzieży: Dorota Kuśmierczak – Skotnicka

OP-ART

Nasi zdolni uczniowie z klas 1A i 1B rewelacyjnie poradzili sobie z nowym wyzwaniem arrrrtystycznym jakim jest OP-ART 🙂 .

Początkowo próbowali uzyskać trójwymiar z dłoni leżącej na kartce, zaś później zaczęli interpretować temat po swojemu.

ZAPRASZAMY do zwiedzania naszej Wirtualnej Galerii 2LO .

Prace powstały pod kierunkiem Doroty Kuśmierczak -Skotnickiej.

PIĘKNO LIŚCI

Dziś do naszego liceum zawitała złota jesień 🙂  Uczniowie klasy 1a wykorzystując piękno liści dodali na nich trochę swoich interpretacji. ZAPRASZAMY do obejrzenia zdjęć.

Prace na lekcji plastyki pod kierunkiem Doroty Kuśmierczak -Skotnickiej.

EKSPRESJONIZM ABSTRAKCYJNY

ZAPRASZAMY do obejrzenia prac naszych uczniów z klasy 1a i 1b.

Temat zrealizowanych przez naszych uczniów prac stanowi nawiązanie do współczesnych awangard artystycznych XX i XXI wieku – EKSPRESJONIZMU ABSTRAKCYJNEGO.

Zobaczcie w jaki sposób  SZTUKA  ABSTRAKCYJNA  zainspirowała współczesnych młodych ludzi  do wygenerowania indywidualnych bardzo ciekawych prac!!
INSPIRACJĄ dla naszych uczniów była twórczość Jacksona Pollocka, Marka Rothko oraz Victora Vasarley’a i Wojciecha Fangora. (szczegóły poniżej)

Moim zdaniem poradzili sobie rewelacyjnie!
Jedni skupili się typowo na op-arcie, analizowali przestrzeń kartki geometrycznymi podziałami, inni jak Mark Rothko za pomocą kilku plam komponowali przestrzeń kartki, zaś kolejna grupa w fantastyczny sposób ingerowała w swoje prace rozlanymi, roztartymi emocjonalnie farbami! No reeewelacja!!! Według mnie ta artystyczna zabawa sprawiła im wiele radości – co widać w tych fantastycznych pracach…
Zresztą ZOBACZCIE sami!

A dla moich uczniów BRAWO!  oby tak dalej

Dorota Kuśmierczak – Skotnicka 🙂

INSPIRACJE naszych uczniów:

⇒  twórczość jednego z najsłynniejszych artystów Jacksona Pollocka, który wylewał w sposób ekspresyjny farby na umieszczone na ziemi olbrzymie formaty płótna. J. Pollock wpisywał się swoimi działaniami w nurt action painting.

⇒  twórczość Marka Rothko, reprezentującego nurt color field painting, gdzie już nie ekspresyjnie nałożona plama jak u Pollocka – lecz świadomie uzyskane plamy koloru odpowiednio ułożone względem siebie, czyniły obraz skończonym dającym emocje!

⇒ Abstrakcja Geometryczna – sztuka niezwykle ciekawa wizualnie, optycznie  wręcz matematyczna!
w tym nurt zwany op – art (optical art).
Były to abstrakcyjne formy geometryczne wywołujące w obrazie złudzenia optyczne głębi i ruchu. Do najsłynniejszych przedstawicieli op-artu zaliczamy m. in.: Victora Vasarley’a oraz naszego rodaka Wojciecha Fangora.

polecam: https://niezlasztuka.net/

Portal Niezła sztuka to sztuka podana w ciekawy sposób.

Portal Niezła sztuka to sztuka podana w ciekawy sposób.
Wydarzenia kulturalne, eseje, recenzje, ciekawostki i portfolia artystów.

Konkurs NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany w naszej szkole Konkurs “Na ozdobę świąteczną”.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy nawiązującej do tematyki Świąt Bożego Narodzenia. (regulamin.pdf)
Za najpiękniejsze, najbardziej wyróżniające się prace zostały przyznane NAGRODY rzeczowe.

I miejsce  zajęły Maja JANKOWSKA, 1b i Julita SOWAŁA, 2b SP

II miejsce – Aleksandra PĘCZEK, 2b SP
III miejsce  – Marta DOBRAS, 1a

Ponadto WYRÓŻNIENIA otrzymali: Weronika CIEŚLAK 1c, Anna LEWIŃSKA 2a G, Adam PIETRZAK 2b SP, Paulina POTOMSKA 3c i Dominik RYBKA 1B.

INSPIRACJE / INTERPRETACJE

Autorami prac są uczniowie z klasy 1a i 1b II LO.
Prezentowane prace powstały na zajęciach z plastyki.

TEMAT prac to: “Interpretacja plastyczna, graficzna, collage…znanego dzieła sztuki”.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem Doroty KUŚMIERCZAK-SKOTNICKIEJ.

7 dni, 7 narodowości – to właśnie jest St. Marienthal 2022!
Już jesteśmy z powrotem! Szybko i pracowicie minął tydzień, który spędziliśmy w Niemczech w urokliwym miejscu o nazwie St. Marienthal w Niemczech.  Było to kolejne międzynarodowe spotkanie warsztatowe pod egidą Erasmusa z udziałem młodzieży z Niemiec, Polski, Hiszpanii, Szwecji, Bośni i Hercegowiny, Łotwy  i Czech, która  wspólnie twórczo pracowała realizując swoje artystyczne pasje. Tym razem młodzi ludzie zastanawiali się nad własną wizją Europy w dobie
kryzysu. Grupy warsztatowe  poświęciły się pracy nad filmem, spotami reklamowymi, fotografią, muzyką, kwestiami kryzysu energetycznego, ale i nad dokumentowaniem całego wydarzenia (także w mediach społecznościowych). Naszą szkołę reprezentował dziewięcioosobowy zespół złożony z uczniów różnych klas. Sonia Adamska, Aleksandra Cieploch, Patrycja Jurga, Martyna Karczewska, Maksymilian Kielek, Wiktoria Kulawiak, Kinga Łodo, Franek Oleśniewicz i Martyna Rzepecka
wspaniale się spisali!
Ale przekonajcie się sami, co myślą o tym wydarzeniu jego uczestnicy:
Sonia: Warsztaty muzyczne, prowadzone przez Alvaro, były wspaniałą przygodą. Przestrzeń stworzona na zajęciach dawała dużo wolności w tworzeniu, nikt nam niczego nie narzucał, wszystko klarowało się z naszych pomysłów. Sama atmosfera też była bardzo dobra, dużo śmiechu i zabawy. Ogromnymi zaletami były także: naturalny kontakt z językiem angielskim oraz spotkania z ludźmi zakochanymi w muzyce. W trakcie seminarium miałam również możliwość spełnienia się aktorsko, ponieważ brałam
udział w spocie promującym Unię Europejską. Ciekawym doświadczeniem była praca z ekipą filmową po angielsku oraz kontakt z profesjonalną kamerą, oświetleniem oraz sprzętem dźwiękowym.
Myślę, że całe seminarium było niezwykłym doświadczeniem, bardzo wzbogacającym i zapadającym
w pamięć.
Patrycja: Warsztaty w St. Marienthal były fascynującą przygodą. Pozwoliły mi przełamać barierę językową,poznać kulturę innych krajów, a przede wszystkim rozwinąć oraz zdobyć praktyczne umiejętności,
takie jak: montaż, edycja filmów. Czuję się spełniona myśląc o tygodniowym pobycie tam. Był on pracowity, ale jednocześnie dostarczył wiele samosatysfakcji.
Martyna Karczewska
Udział w seminarium był tym, czego potrzebowałam. Pozwolił mi wykorzystać angielski w praktyce,poznać nowe języki i  kultury. Poznałam ciekawych, otwartych ludzi, chętnych do dyskusji, zainteresowanych opiniami innych. Poza tym miałam możliwość doświadczyć namiastki pracy na planie filmowym. Współpracując z tamtejszą społecznością, przekonałam się o wadze tworzenia relacji miedzynarodowych i poznawania różnic oraz podobieństw kulturowych.
Ola: Wydaje mi się, że sam w sobie wyjazd był dla nas wszystkich szansą na doskonalnie języka, poznanie nowych ludzi, kultur i zdobycie nowych umiejętności. Byłam w grupie reportażowej – robiłam zdjęcia, filmiki ( starałam się uchwycić ciekawe momenty). Na warsztatach wspólnie łączyliśmy zebrane przez nas materiały. Nauczyłam się dzięki temu montować filmy i robić prezentacje zdjęć. Pobyt w St. Marienthal uznaję za bardzo wzbogacające doświadczenie!
Maks: Pobyt w Marienthal był niezwykłą przygodą. Nie spodziewałem się, że 7 narodowości połączy tak silna więź przyjacielska w tak krótkim czasie. To była czysta przyjemność pracować w gronie
prawdziwie uzdolnionych osób, które swoją pasją motywują innych jeszcze bardziej do działania.

Prezentacje każdego z krajów urozmaicały nasze wieczory, jednocześnie pomagając nam lepiej zrozumieć kulturę i język rówieśników. Każdy służył pomocą i ciepłym słowem. Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc opiekunów – nie tylko tych, z którymi przyjechaliśmy. Ciężka praca zespołowa, jak i godziny spędzone przy muzyce, czy fotografowaniu, zaowocowały wzruszającą prezentacją finałową w ostatni dzień warsztatów. Piękny czas – jeden z najcenniejszych w moim życiu.

O czym z radością i dumą donosi opiekun: Karolina Smus
Chcecie zobaczyć, co udało się nam wypracować?



https://www.youtube.com/watch?v=4X73RjdBseg