Gra miejska „Szlakiem równych szans”

17

6 czerwca 2019 r. młodzież z II LO im. Żeromskiego w Sieradzu wraz z opiekunami wzięła udział w grze miejskiej „SZLAKIEM RÓWNYCH SZANS” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu. (link)

Przedsięwzięciu przyświecało hasło „Jesteśmy tolerancyjni na co dzień”.

W grze miejskiej wzięły udział trzy 10-osobowe drużyny z klas 1a i 1c, które pokonały kilkukilometrową trasę po drodze odwiedzając istotne dla hasła projektu miejsca i rozwiązując zadania.
Uczestnicy pojawili się m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy pomniku Antoniego Cierplikowskiego i dawnej synagodze przy ul. Wodnej czy w Fundacji Semafor.
Zadaniem uczestników było odnalezienie wybranych miejsc w jak najkrótszym czasie i wykonanie konkretnych zadań.

Zwyciężyła grupa Niebieska w składzie: Klaudia Szadkowska, Nikola Cupok, Kinga Tokarska, Wiktoria Tworek, Milena Stupska, Zuzanna Rybak, Aleksandra Świniarska, Martyna Łukomska, Martyna Komza i Zuzanna Owczarek.

Miejska gra była częścią projektu „TAK dla tolerancji” dotyczącego rozpoznawania różnych rodzajów dyskryminacji i sposobów jej zapobiegania. Jest to kolejne działanie, obok warsztatów dla młodzieży, realizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Instytutem Nowych Technologii, a współfinansowany w ramach programu Erasmus+.

Fot. Paweł Gołąb i Magdalena Nowak