I miejsce Oliwii Płachty w konkursie literackim „Opowiem Wam o moich korzeniach..”

Laureaci.

Oliwia PŁACHTA, uczennica klasy 3a zajęła I miejsce w Konkursie literackim „OPOWIEM WAM O MOICH KORZENIACH..” (link)
W konkursie wzięła również udział Tamara KICZYŃSKA z kl. 1a, która zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie, w formie opowiadania, sfabularyzowanej historii, dotyczącej losów rodziny lub wybranych (pasjonujących, dramatycznych) wątków z ich życia.

Oto kilka słów od laureatki konkursu Oliwii, autorki reportażu „Dziwak”:

Konkurs „Opowiem Wam o moich korzeniach” zorganizowała publiczna biblioteka we Wróblewie. Naszym zadaniem było napisanie pracy na temat historii swoich przodków. Postanowiłam podjąć się tego wyzwania, ponieważ myślę, że historia mojego pradziadka, którą opisałam jest godna jej nagłośnienia. Stworzyłam reportaż na podstawie opowieści członków rodziny, pamiętników i zdjęć, opowiadający historię z 1945 roku, kiedy po wojennej masowej emigracji moja rodzina odważyła się ukrywać rodzinę żydowską w małej altance w  ogrodzie. Chciałam dokładnie ukazać tragedię czasów wojny, o której nie czyta się tylko w podręcznikach od historii, ale o tej która jest bliżej niż nam się wydaje. 
9 listopada br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego miłym zaskoczeniem okazało się zdobycie I miejsca w kategorii szkół średnich. Nagrodą jest bilet na spektakl do teatru Roma w Warszawie.


Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 listopada br. podczas uroczystości związanej z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

GRATULACJE!!

Opiekunami uczennic były: Dorota Błaszczyk i Aleksandra Mielczarek-Hofman