Jubileusz 50-lecia na sportowo

25 — kopia

Obchody 50-lecia szkoły im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu zakończyliśmy na sportowo. (link)
W niedzielę 23 września 2018 r. uczniowie, absolwenci, pracownicy i przyjaciele szkoły uczcili jubileusz meczem piłkarskim i biegiem ulicami okalającymi szkołę. (link)

Po przemarszu ze szkoły pod Starostwo Powiatowe i uroczystej akademii w hali sportowej, przyszedł czas na rozgrywki sportowe.
Na nowo otwartym boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu zmierzyli się uczniowie i absolwenci „Żeromskiego”. Zwyciężyli ci, którzy naukę w II LO mają już za sobą, strzelając obecnym licealistom aż 14 bramek. Ci ostatni odpowiedzieli 4 golami.

Drugim sportowym akcentem ostatniego dnia obchodów był bieg „50 minut na 50-lecie”. Startując z ul. Broniewskiego, uczestnicy pobiegli trasą: Spółdzielcza – Porazińskiej – Kowalskiego – Tuwima – Żeromskiego – Partyzantów – Kosynierów – Targowa – Broniewskiego. Zawodnicy biegli nią przez 50 minut, a czas przebiegu każdego z nich mierzyła aplikacja Endomondo.

Zwycięzców było tylu, ile kategorii, czyli ośmioro:
kategoria uczeń: Mateusz Rzepecki,
– kategoria uczennica: Katarzyna Małecka i Anna Kacprzak,
– kategoria absolwent: Arkadiusz Maruszewski,
– kategoria absolwentka: Agnieszka Kalisz,
– kategoria sympatyk: Piotr Miedziński,
– kategoria sympatyczka: Monika Bednarek,
– kategoria pracownik (wśród kobiet): Dorota Błaszczyk,
– kategoria pracownik (wśród mężczyzn): Piotr i Rafał Wojciechowscy.

Wszyscy biegacze, na zakończenie aktywnego dnia, wzięli udział w konkursie wiedzy o szkole.

Fot. Tomasz Oszczęda