„ZAUFAJ, POPROŚ O POMOC”- Konferencja na temat zaburzeń depresyjnych u młodzieży

konferencja

14 listopada 2019 r. została zorganizowana w naszej szkole KONFERENCJA na temat zaburzeń depresyjnych u młodzieży  „ZAUFAJ. POPROŚ O POMOC”. (PLAN konferencji.pdf).

W związku z narastającą falą zaburzeń depresyjnych wśród młodzieży szkolnej, II LO systematycznie podejmuje działania profilaktyczne umożliwiające uczniom znalezienie pomocy i drogi rozwiązania swoich problemów. Jednym z takich działań była organizowana przez szkołę konferencja poświęcona temu problemowi pn: „ZAUFAJ. POPROŚ O POMOC” (pdf).

W konferencji uczestniczyli specjaliści interwencji kryzysowej, psychologowie, pedagodzy specjalni, którzy poprowadzili zajęcia z młodzieżą.
Zorganizowano również warsztaty dla nauczycieli oraz wykład dla rodziców, które dotyczyły wczesnego rozpoznawania symptomów stanów depresyjnych. Wykłady i warsztaty poprowadzili pedagog specjalny prof. UAM Jacek PYŻALSKI oraz pedagog i interwent kryzysowy Tomasz BILICKI.

Młodzież z Zespołu Inicjatyw Twórczych pod opieką polonistek II LO: Doroty Błaszczyk, Agaty Janiak, Anny Szwankowskiej przedstawiła spektakl pt: „D”(pdf) w reż. Agnieszki Pawlak – aktorki, absolwentki szkoły.

zob. tez FACEBOOK (link)

Fot. Alicja Cybertowicz i Tomasz Oszczęda