Laureatka i finaliści Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2022

Blok_A

W finale tegorocznej Olimpiady ITiW nasza utalentowana młodzież po raz kolejny sięgnęła po najwyższe lokaty w Polsce.

W bloku „B – Wynalazczość” tytuł LAUREATA olimpiady zdobyła Weronika  JAGIEŁO z klasy 3bSP.
Równocześnie Zuzanna ŚLUSAREK z klasy 3cSP uzyskała tytuł FINALISTY olimpiady.
Finał odbył się w dniach 27-28 maja br. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W bloku „A – Innowacje Techniczne” tytuł FINALISTY olimpiady zdobyli: Adrianna BRZĘCZEK, Adam JÓŹWICKI i Dawid MORAWSKI z klasy 3cG. W roku szkolnym 2021/2022 wykonali oni własne badania naukowe, gruntownie przeanalizowali literaturę i napisali rozprawę naukową pt. „Wykorzystanie hodowli owadów i grzybów jako alternatywnego, ekonomicznego i ekologicznego źródła białka w żywieniu człowieka” (link do krótkiego filmu:  https://youtu.be/VcUOH4h_qbs).

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości ma charakter interdyscyplinarny i daje wymierne korzyści laureatom i finalistom. Wiele uczelni wyższych w Polsce przyznaje im indeks na prestiżowe kierunki studiów, takie jak np.: medycyna, stomatologia, prawo, psychologia i wiele kierunków inżynieryjnych.

W gronie tych uczelni znajdują się najlepsze uniwersytety w kraju np. Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz większość polskich politechnik.

Serdeczne gratulacje dla uzdolnionej i pracowitej młodzieży oraz życzenia samych sukcesów na wymarzonych studiach.

Opiekun: Mariusz Gławenda