LONDON CALLING – Hello Everyone!

London

W dniach 19-23 maja 2024 r. grupa uczniów z naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w czterodniowej wycieczce do Londynu.
Była to niesamowita przygoda pełna niezapomnianych wrażeń z wyjątkowych miejsc, które mieliśmy okazję zobaczyć.

Już pierwszego dnia odwiedziliśmy słynny Piccadilly Circus, China Town, Galerię Narodową, gdzie mieliśmy okazję podziwiać ,,Słoneczniki” Van Gogha i prace Michała Anioła, Moneta i wielu innych znakomitych artystów.
Spacerkiem, aleją The Mall, przeszliśmy pod majestatyczny Buckingham Palace.  Spacerując po pobliskim St. James’s Park, mogliśmy odpocząć, zrelaksować się i podziwiać piękne otoczenie. Następnie zobaczyliśmy słynny „Big Ben”, a w rzeczywistości wieżę zegarową będąca częścią Pałacu Westminsterskiego. Podziwialiśmy Parlament, pomachaliśmy premierowi rezydującemu przy 10 Downing Street.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po London Bridge, którym dotarliśmy do City of London, podziwiając nowoczesne drapacze chmur w kontrastującym z zabytkowymi budowlami centrum finansowym miasta. Stamtąd udaliśmy się do Tower i Dokami Św. Katarzyny dotarliśmy w pobliże Tower Bridge, gdzie zaliczyliśmy obowiązkową sesję fotograficzną. Tego dnia nasze szlaki wiodły też do Tate Modern, teatru The Globe, by dotrzeć do London Dungeon, gdzie przenieśliśmy się w mroczne zakamarki londyńskiej historii. Było to pełne emocji i momentami przerażające doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Później przyszła kolej na  London Eye, skąd mogliśmy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Widok z wysokości ponad 135 metrów zrobił na nas ogromne wrażenie! Pogoda była dla nas bardzo łaskawa!

Trzeci dzień upłynął nam pod znakiem parasola. Mimo to udaliśmy się na Camden Market , niezwykle barwne miejsce z mnóstwem awangardowych sklepików i restauracyjek.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z realistycznymi figurami znanych postaci ze świata filmu, muzyki i polityki. Zanim tam dotarliśmy przypomnieliśmy sobie postać Sir Arthura Conan Doyle’a, autora przygód Sherlocka Holmesa, którego muzeum znajduje się nieopodal, przy Baker Street.
Później był czas na muzea – Natural History Museum oraz Science Museum. Te interaktywne wystawy pełne fascynujących eksponatów dostarczyły nam nie tylko wiedzy, ale również mnóstwa zabawy.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na zakupy na Oxford Street, jednej z najbardziej znanych ulic handlowych w Londynie. Była to świetna okazja do zakupu pamiątek i cieszenia się atmosferą tętniącego życiem miasta. Nie mogło zabraknąć też przejażdżki charakterystycznymi, czerwonymi double-deckerami, którymi poruszaliśmy się bardzo często. Jazda tymi autobusami pozwoliła nam poczuć prawdziwy klimat Londynu i zobaczyć miasto z innej perspektywy. Londyńskie metro też zapamiętamy na długo!

Wycieczka do Londynu była niezwykle udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wspomnień. Już nie możemy się doczekać kolejnych szkolnych podróży!

W imieniu wszystkich uczestników: Nadia, Hania i Julia z 2e i 2a

Opiekunami młodzieży były: Anna Barwaśna, Marianna Gotfryd, Karolina Smus