Maraton Pisania Listów

08b88980810420ab4853fcee2c738b4d-zdjecie-3a11a
🟡– MARATON PISANIA LISTÓW –🟡
W tym roku, nasza szkoła kolejny raz bierze udział w Maratonie Pisania Listów.
Tegorocznym organizatorem i opiekunem całej akcji jest Anna Szwankowska.
Gdyby ktokolwiek z was miał jakieś pytania i chciał rozwiać wszelkie wątpliwości, to właśnie Pani Szwankowska i Maciej Ludziejewski z 4a, chętnie na nie odpowiedzą i pomogą.
⚠️CO TO TAKIEGO?
Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka organizowana przez Amnesty International (międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie): na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Listy są już wysyłane od 20 lat, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.
⚠️JAK WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ?
Przygotuj koperty, papier i długopis. Poniżej został zamieszczony link Maratonu, w którym na samym dole znajdują się informacje z profilami osób, w których sprawie piszemy listy w tym roku. Wybraliśmy cztery sprawy, w których piszemy papierowe listy, w pozostałych można podpisać petycję online.
‼️‼️LISTY BĘDZIE MOŻNA DOSTARCZAĆ OSOBIŚCIE PANI SZWANKOWSKIEJ LUB WRZUCAĆ JE DO SKRZYNKI MARATONOWEJ NA PIERWSZYM PIĘTRZE.
LISTY BĘDĄ PRZYJMOWANE DO KOŃCA TYGODNIA (09.12.2022), OSTATECZNIE W PONIEDZIAŁEK (12.12.2022)‼️‼️
⚠️JAK NAPISAĆ LIST?
Poniżej załączyliśmy linki do konkretnych profili osób prześladowanych, to właśnie w ich sprawach nasza szkoła będzie pisała tegoroczne listy. Zamieszczamy również link do ogólnej strony maratonu, gdzie znajdziecie profile wszystkich osób, które w tym roku wspiera maraton. Aby znaleźć wzór listu, wystarczy wejść w profil jednej z trzech osób (wskazanych poniżej) na stronie głównej maratonu. Musimy następnie przepisać treść listu na papier, zaadresować kopertę i gotowe!!
▪️Link do strony ogólnej Maratonu:
▪️Linki do wybranych profili osób prześladowanych:
🟡1. Aleksandra Skoczylenko – ROSJA