Martyna Karczewska i Zuzanna Ślusarek finalistkami Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

pzswirlogo

W finale tegorocznej OLIMPIADY WIEDZY o WYNALAZCZOŚCI nasza utalentowana młodzież po raz kolejny sięgnęła po najwyższe lokaty w Polsce. (link)

Tytuł FINALISTY olimpiady zdobyła Martyna KARCZEWSKA z klasy 3c oraz Zuzanna ŚLUSAREK z klasy 4c.
Finał odbył się w dniach 14-15 kwietnia 2023 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. podkarpackie).

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości ma charakter interdyscyplinarny i daje wymierne korzyści laureatom i finalistom. Wiele uczelni wyższych w Polsce przyznaje im indeks na prestiżowe kierunki studiów, takie jak np.: medycyna, stomatologia, prawo, psychologia i wiele kierunków politechnicznych.

W gronie tych uczelni znajdują się najlepsze uniwersytety w kraju np. Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz większość polskich politechnik.

Serdeczne gratulacje dla naszych uzdolnionych i pracowitych finalistek oraz życzenia samych sukcesów na wymarzonych studiach medycznych.

Opiekun: Mariusz Gławenda