Młodzież z „Żeromskiego” w szwajcarskim Trogen

6 — kopia

W dniach 15-28 listopada 2021 r. dwudziestu dwóch uczniów z klas pierwszych II LO pojechało na wymianę młodzieży do szwajcarskiego Trogen w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU JĘZYKOWO-EDUKACYJNEGO.
Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Impakt z Kielc przy partnerstwie Fundacji Wioski Dziecięcej Pestalozzi w Trogen / Szwajcaria.
Opiekunami młodzieży były: wicedyrektor Anna Szczepaniak-Zdunek i Beata Zdunek.

Nasi uczniowie wraz z młodzieżą z Brodnicy i Macedonii zamieszkali w Dziecięcej Wiosce Trogen. Podczas pobytu w Trogen brali udział w różnych zajęciach związanych z tematem przewodnim projektu, tj. „SPÓJRZ W GŁĄB SIEBIE”. Odbywały się one dwa razy dziennie i prowadzone były w języku angielskim, co sprzyjało integracji i pozwoliło przełamać im bariery językowe.
W czasie wolnym uczniowie wybrali się na wycieczkę do Szwajcarskiego Centrum Nauki Technorama oraz nad piękny wodospad Rheinfall.

W projekcie brali udział: Kornelia Gałązka, Filip Olejnik, Hanna Pastuszka, Mikołaj Przybyła – kl. 1a, Maciej Chmiela, Paweł Fraszczyński, Adam Trzeciak – kl. 1b, Maja Antoniewska, Oliwia Bolanowska, Julia Kupis, Julianna Kutkowska, Agata Potasińska, Julia Smolna, Kamil Świętczak, Maria Tkaczyńska, Katarzyna Tusz, Zuzanna Zwierzak – kl. 1c i Magdalena Dubiak, Julia Kapica, Dominika Konieczna, Roksana Serafińska, Oliwia Wierucka – kl. 1d.

więcej zobacz TUTAJ