„Nabucco” w Teatrze Wielkim w Łodzi

nabucco

Nabucco w Teatrze Wielkim w Łodzi, to już kolejna opera, którą mieli przyjemność obejrzeć  w środę 23 listopada 2022 r., uczniowie Żeromskiego.

Szkoła nie tylko umożliwia zdobywanie wiedzy, ale jest również miejscem poszerzającym wszelakie horyzonty. Dla wielu uczniów, Nabucco to pierwsza opera, na której byli i w dodatku uczestniczyli w obchodach 35- lecia spektaklu na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi oraz 50- lecia pracy artystycznej Maestro Tadeusza Kozłowskiego.
Młodzi ludzie twierdzą, że to dla nich zupełnie inne doświadczenie sztuki, od tych dotychczasowych. Istotą tego gatunku muzycznego jest synteza sztuk, czyli połączenie słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej. Wszystkie te elementy sprawiły, że uczniowie na pewno nie zapomną emocji towarzyszących oglądaniu opery Nabucco i niewątpliwie  zdecydują się na ponowne odwiedzenie teatru, aby znów poczuć te niezapomniane emocje.

Opiekunowie: Anna Szwankowska, Marianna Gotfryd i Agnieszka Świątek