Spotkanie „Detektywów Pozytywnego Myślenia” z przedszkolakami

2

Trzy uczennice klas maturalnych II LO: Ola KRYSTKIEWICZ, Ola CIEPLOCH i Julita SULARZ realizują projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii pod hasłem: Detektywi Pozytywnego Myślenia.
Stworzyły książeczkę dla dzieci, pełną autorskich ilustracji i opowiadań o tematyce psychologicznej.

Oto co same mówią o realizacji swojego projektu:
Po wydaniu książeczek zorganizowałyśmy w trzech przedszkolach (Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, Przedszkolu nr 5 im. Misia Uszatka oraz Przedszkolu nr 3 im. Jana Brzechwy) spotkania z pięcio- i sześciolatkami.
W trakcie naszego pobytu w siedmiu grupach przeczytałyśmy trzy historie z naszej książki, a następnie zadawałyśmy dzieciom pytania odnoszące się do przeczytanego tekstu. Przedszkolaki otrzymały od nas autorskie kolorowanki, na których mogły przyklejać naklejki, które dostawały za poprawne oraz ciekawe odpowiedzi na pytania.

Dzieci chętnie brały udział w zajęciach. Kiedy skończyłyśmy już nasze spotkanie, dzieciom tak się spodobało, że podbiegały do nas, aby się przytulić oraz chciały, abyśmy jeszcze zostały.

W każdej grupie (pięcio- i sześciolatków) zostawiłyśmy egzemplarze naszej książeczki, aby dzieci mogły poznać pozostałe historie razem z opiekunkami z przedszkola.

Relacje z przedszkoli (i nie tylko) dostępne są na naszych social mediach, na które serdecznie zapraszamy: https://linktr.ee/detektywi