Sukcesy naszych uczniów w etapie wojewódzkim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

W bieżącym roku szkolnym duże grono uczniów naszej szkoły zaangażowało się w przygotowania do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

W bloku A – INNOWACJE TECHNICZNE wszystkie trzy prace badawcze z naszej szkoły zwyciężyły w swoich kategoriach w województwie łódzkim i awansowały do finału olimpiady.

Są to następujące projekty:

Adrianna BRZĘCZEK, Adam JÓŹWICKI i Dawid MORAWSKI: “Wykorzystanie hodowli owadów i grzybów jako alternatywnego, ekonomicznego i ekologicznego źródła białka w żywieniu człowieka”

Karolina ZALEWSKA, Ignacy LEŚKIEWICZ  i Robert WEWERSOWICZ: “Grzyby jako naturalne antydepresanty i immunostymulanty – wpływ spożywania grzybów na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka”

Aleksandra PAWELEC: “Wykorzystanie danych geoprzestrzennych do utrwalania i rekonstrukcji obiektów dziedzictwa kulturowego”

W bloku B – WYNALAZCZOŚĆ nasze uczennice zajęły 3 pierwsze miejsca w województwie łódzkim i awansowały do finału olimpiady, który odbędzie się w najbliższy weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim:

Weronika JAGIEŁO (3bSP) – I miejsce w województwie
Zuzanna ŚLUSAREK (3cSP) – II miejsce w województwie
Martyna KARCZEWSKA (2c) – III miejsce w województwie

Gratulujemy wszystkim zespołom i życzymy powodzenia w finale olimpiady!!!

Opiekun: Mariusz Gławenda