Sukcesy Żeromskich „RAKIETEK”

3. miejsce badminton

Forhend, bekhend, smecz, skrót, lob, serwis to niewątpliwie atrybuty rewelacyjnej gry jaką jest badminton. Teraz już tylko rakietki, lotka i kort a zabawa będzie przednia.
Badminton to dyscyplina sportowa, w której oprócz wymienionych umiejętności bardzo ważne jest skupienie uwagi oraz szybkość reakcji.

28 października 2022 r.  w hali sportowej MOSiR w Łodzi odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY w BADMINTONIE. W zawodach fantastycznie zaprezentowały się nasze uczennice: Maja TRELA, Hania TRELA i Hania KICIŃSKA.

w fazie grupowej zespół „Żeroma” wygrał wszystkie mecze:
II LO Sieradz – Samorządowe LO Zgierz   3:0
II LO Sieradz – ZSO Łask                            3:0
II LO Sieradz – ZS nr 3 Skierniewice         3:0

MECZ PÓŁFINAŁOWY to dominacja klasowej drużyny z Łodzi
II LO Sieradz – MSMS Łódź       0:3

W meczu o TRZECIE MIEJSCE nasze zawodniczki ponownie spotkały się z zespołem Samorządowe LO Zgierz, wygrywając mecz 3:1 i osiągając spektakularny sukces.

Aby móc rywalizować w finale wojewódzkim nasze „RAKIETKI” musiały wygrać LICEALIADĘ POWIATOWĄ, która odbyła się 24 października br. w „EKONOMIKU”. Zespół „Żeroma” ZWYCIĘŻYŁ w rywalizacji z drużynami I LO w Sieradzu i PZS nr 2 w Sieradzu.

25 października 2022 r. zespół chłopców w składzie: Bartosz PALUCH, Mateusz TORUŃSKI i Mateusz DERDAK w rywalizacji Licealiady Powiatowej zajął II miejsce osiągając wyniki:
II LO Sieradz – I LO Sieradz            1:3
II LO Sieradz – PZS nr 2 Sieradz     3:2
II LO Sieradz – PZS nr 1 Sieradz     3:2

GRATULACJE!!

Opiekunowie: Aleksandra Rusiecka, Tomasz Kuś