Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

IMG_0046 — kopia

W dniach 11-13 października 2021 roku uczniowie klasy IIIbG i klasy IIIcg oraz ich koleżanki z klas IIIaG i IIIcSP wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego.

Pod opieką pań profesor Anny Barwaśnej, s. Jadwigi Kaczmarzyk, Aleksandry Rusieckiej i Karoliny Smus, najpierw zwiedziliśmy Kraków, gdzie powitała nas piękna, słoneczna pogoda. Oprócz Katedry na Wawelu i Dzwonu Zygmunta, mogliśmy podziwiać Sukiennice, odnowiony ołtarz Wita Stwosza oraz zajadać się pysznymi obwarzankami.

W Zakopanem wędrowaliśmy szlakiem z przewodnikiem TOPR-u na Polanę Rusinową, spacerowaliśmy Krupówkami i wjechaliśmy na Gubałówkę, gdzie ostatniego dnia zastał nas… śnieg.
Wycieczka zawitała również na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowane są wybitne  osobowości kultury polskiej, a wśród nich Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Kornel Makuszyński czy Władysław Hasior. Po powrocie do pensjonatu, mieliśmy też czas rozegrać szybki mecz piłki nożnej i popływać w basenie.
Była to i dla nas uczniów i dla nauczycieli wspaniała integracja, ale także okazja do poznania zabytków kultury i walorów przyrodniczych naszego kraju. Wspaniale spędziliśmy czas w polskich górach i na pewno wspomnienia z tej wycieczki pozostaną z nami na długo!

Klaudia Kulawiak i Amelia Gibka