„Żeromski” biega, skacze i miota. Lekkoatletyczne wieści

IBP-22 (1)

23 września 2022 r. w parku im. A. Mickiewicza w Sieradzu rozegrano LICEALIADĘ POWIATOWĄ w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Uczniowie II LO dość licznie i godnie reprezentowali szkołę notując bardzo dobre wyniki.
W kategorii dziewcząt na dystansie 1000 m VI miejsce zajęła Zofia DOBOŃ, natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500 m Cezary KRUPIŃSKI zajął III miejsce.

W klasyfikacjach zespołowych w kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła II miejsce zdobywając 99 pkt.  a w kategorii chłopców zajęliśmy również II miejsce z dorobkiem 81 pkt.

03 października 2022 r. na obiekcie PMOSiR w Zduńskiej Woli odbył się Półfinał  Wojewódzki Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.
Bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie naszej szkoły.
Drużyna  dziewcząt zajęła III miejsce a zespół chłopców uplasował się na IV miejscu.

Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych to cztery bloki konkurencji indywidualnych:
– blok sprinterski (100 m, 200 m, 400 m)
– blok wytrzymałościowy (800 m, 1500 m)
– blok skocznościowy (skok w dal, skok wzwyż)
– blok rzutowy (pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem)

Na wynik zespołu składają się 12 wyników: dwa najlepsze rezultaty z każdego z bloków + cztery najlepsze z pozostałych wyników konkurencji indywidualnych i ew. sztafety 4 x 100 m. Wyniki osiągnięte przez zawodników  przeliczane są i zsumowane wg tabel wielobojowych.

Drużyna dziewcząt osiągnęła wynik 709 pkt., a drużyna chłopców zdobyła 802 pkt.

ZOBACZ: wyniki dziewcząt i chłopców.pdf

GRATULACJE dla wszystkich uczestników zawodów!!

Opiekunami młodzieży byli: Tomasz Kuś i Rafał Wojciechowski