„Żeromski na europejskim szlaku” vol. 3

5_koszulka_7_ES ACR_2023_2LO SIERADZ_p145 - 3
Rozpoczęliśmy realizację projektu „Żeromski na europejskim szlaku” vol. 3 o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000130263 finansowanym z Programu Erasmus+. Podróż przebiegła spokojnie, a przywitały nas piękne widoki imponującego masywu Olimpu. Grecja oszałamiająco pachnie wiosną! 🌷
Pierwsze dni pozwoliły nam oswoić się z miejscem i poznać zadania, jakie stoją przed nami w ramach realizacji projektu. Podzieliliśmy się na grupy i zostaliśmy wprowadzeni w tematykę bloga, jaki przygotujemy wspólnie z greckimi uczniami szkoły – Liceum Korinos. Będzie on dotyczył fauny i flory Grecji, ale także zagadnień związanych z katastrofami naturalnymi i problematyki globalnego ocieplenia i geologii. Rozpoczęliśmy już pierwsze zadania projektowe i zostaliśmy wprowadzeni w proces tworzenia strony internetowej na platformie WordPress.
W ramach poznawania regionu uczestniczyliśmy w grze terenowej, która z jednej strony pozwoliła nam zapoznać się z okolicą, z drugiej wykorzystać znajomość j. angielskiego, a jeszcze z trzeciej – poprzez rozmowy z lokalnymi mieszkańcami – poznać ten kraj w aspektach, które interesują nas z punktu widzenia tematyki projektu.
Spacerując, odwiedzając ciekawe miejsca, poznajemy faunę i florę Grecji, co ułatwi nam prace nad blogiem. Udało nam się nawet na jednym ze szlaków zobaczyć żółwia!
Relacje z wyjazdu można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/ZeromskiNaEuropejskimSzlakuSieradz