„Żeromski” to „Szkoła promująca szkolne kluby sportowe”

sks.logo

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „SZKOŁA PROMUJĄCA SZKOLNE KLUBY SPORTOWE”, zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Konkurs polegał na realizacji wybranych ZADAŃ z ogólnie pojętej kultury fizycznej oraz ukończeniu kursu „opiekuna szkolnego klubu sportowego”.

Pierwszym zadaniem był BIEG PRZEŁAJOWY „50 minut na 50-lecie..”, który został zorganizowany z okazji jubileuszu 50-lecia naszej szkoły. (link)
Drugim zadaniem było SPOTKANIE z wybitnym SPORTOWCEM – TRENEREM Robertem WAJGELTEM.
Trzecim zadaniem było zorganizowanie SPOTKANIA młodzieży z zawodowym RATOWNIKIEM MEDYCZNYM Anną KOPKĄ.

Następnym ciekawym zadaniem była realizacja krótkiego FILMU na temat zachowań FAIR PLAY w sporcie.
Wyzwanie podjęły dwie uczennice z kl. 3d Karolina WESOŁOWSKA i Klaudia WŁODARCZYK, autorki filmu „ŻYJ FAIR”. Film można odtworzyć pod adresem: https://drive.google.com/file/d/11_fCHoB7Se4fCsikL04jZa6PPMaONHZ/view?usp=drivesdk

Ostatnim zrealizowanym zadaniem było przygotowanie PLAKATU oraz HASŁA promującego uczestnictwo w pozalekcyjnych zajęciach SKS.
Autorką plakatu i hasła:  WKŁADAJ DRESY – CHODŹ NA SKS-Y była Paulina BEDNAREK, kl. 2b.

(więcej o zadaniach konkursowych możesz przeczytać TUTAJ)

Zaplanowane zadania wykonano niezwykle starannie, dzięki czemu jury konkursu przyznało naszej szkole w marcu 2019 r. CERTYFIKAT i TYTUŁ „SZKOŁY PROMUJĄCEJ SZKOLNE KLUBY SPORTOWE”.

Koordynator konkursu: Tomasz Kuś