26 września – Europejski Dzień Języków w „Żeromskim”

edj_logo_cr

26 września 2023 roku będziemy obchodzić w naszej szkole EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW.

Z tej okazji zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji:
KARAOKE na przerwach,

KIERMASZ – uczniów każdej klasy prosimy o przyniesienie min. 15 babeczek z flagą wyznaczonego państwa, a ponadto prosimy o przebranie się w kolory danego kraju

KONKURSY w szkole jak i na mediach społecznościowych:

Konkurs JĘZYKI W MOJEJ SZKOLE (link)
Ile języków jest używanych w Twojej klasie lub szkole?
W ramach tego wyzwania zapraszamy do stworzenia plakatu przedstawiającego wszystkie języki obecne w Twojej szkole. Zaprojektowany przez siebie plakat przynieś do bibliotek szkolnej do dnia 26 września br.
Trzy najbardziej kreatywne prace zostaną nagrodzone.

Konkurs PIĘKNO JĘZYKÓW (link)

Każdy język kryje w sobie intrygujące wyrażenia, którym często towarzyszą ciekawe lub zabawne anegdoty związane z ich użyciem. Odzwierciedlają one wyjątkowy urok danego języka.
Czy potrafisz wymyślić ulubione wyrażenie – z języka ojczystego lub takiego, którego się uczysz – i przedstawić historię lub anegdotę, która wyjaśnia jego znaczenie?

Zachęcamy do stworzenia krótkiego filmu wideo, w którym wyjaśnisz, dlaczego uważasz, że określone wyrażenie, fraza lub przysłowie jest szczególnie wyjątkowe (zobacz ten przykład z TikTok).
Zasady:

• Wyrażenie, zwrot lub przysłowie może pochodzić z języka ojczystego lub języka, którego się uczysz.
  • Długość filmu nie powinna przekraczać 1 minuty.
  • Film prześlij na szkolny TikTok do dnia 26 września br.
    Trzy najlepsze rolki zostaną nagrodzone.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!