Arkadiusz Gzik finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim „Limeryki o narodach”

Kopia lo2

9-10 listopada 2017 r. w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim „Limeryki o narodach”. (link)

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, prezentując swoją wiedzę, dotyczącą twórczości J. Kaczmarskiego, teorii literatury – forma limeryku i tradycje gatunku w Polsce i na świecie oraz znajomości faktów z historii na temat konfliktów narodów.
Prace naszego ucznia Arka Gzika (aż trzy) zostały wysoko ocenione w finale konkursu.
Finałowi konkursu towarzyszył bogaty program artystyczny, m. in. dwa koncerty poświęcone twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Organizatorem konkursu
była Fundacja Underground przy wsparciu i pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, IPN, Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Armii Krajowej, Marszałka Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków.

Opiekunka Aleksandra Mielczarek- Hofman

Fot. Arek Gzik, Tomasz Oszczęda