Drodzy Abiturienci!

aaaa

Drodzy Abiturienci! 

W zmienionej formie przyszło mi dzisiaj Was pożegnać.

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po trzech latach nauki opuszczacie mury tej szkoły.

Czas, jaki spędziliście w liceum był czasem niezwykle owocnym. Zdobyliście tutaj właściwą wiedzę, stawialiście czoła przeciwnościom losu. Wiele było niełatwych chwil, ale mogliście liczyć na pomoc i życzliwość nauczycieli. To oni przekazali wam wiedzę, nie tylko tę z książek, ale też tę, która stanowi część Waszej bogatej osobowości.

Dzisiejszy dzień uświadamia, że 8 czerwca  czeka Was trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Zapewne przechodzić będziecie jeszcze wiele prób, ale ta pierwsza na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Przed Wami również kolejne wyzwanie, nowe cele, wybory, które wyznaczą drogi Waszego życia. Życzę, by wszyscy zrealizowali swoje zamierzenia, by nikomu nie zabrakło odwagi i wytrwałości.  Mam nadzieję, że każdy z Was da sobie radę w nowym środowisku, jakie na niego czeka, a szkoła, którą właśnie opuszczacie, będzie dumna z takich absolwentów jak Wy.

 

Dyrektor Urszula Świniarska

Wicedyrektor Dorota Błaszczyk