Dzień Edukacji Narodowej w „Żeromskim”

slubowanie

11 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

W tym uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ŚLUBOWANIE  i zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Żeromskiego.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej miał w tym roku nietypowy przebieg.

Najpierw grupa uczniów przypomniała historyczne wypowiedzi założycieli KEN, podkreślając, jakie cele im przyświecały. W role H. Kołłątaja, G. Piramowicza, St. Konarskiego, A. Popławskiego wcielili się uczniowie: Wiktor Stasiak, Dawid Morawski, Adam Jóźwicki i Błażej Sobczak. Narratorami byli Adam Mikołajczyk i Natalia Kałuzińska. Na wiolonczeli zagrały Izabela Cieślarek i Gabriela Augustyn.

W drugiej części uroczystości miał miejsce finał konkursu piosenki klasowej, który został ogłoszony przez klasę I csp i wychowawczynię A. Milczarek – Hofman. Zwycięzcą konkursu została klas II b, II miejsce zajęła klasa I cg,  a III nagrodę zdobyła klasa I csp. Wszystkie teksty utworów zgłoszonych do konkursu były oryginalne, podobnie jak ich wykonanie. Gratulacje dla wszystkich 7 klas, które wzięły udział.

Warto przypomnieć, że zgodnie z nową tradycją nauczyciele z okazji ich święta cieszyli się uśmiechami uczniów i ich dobrym słowem, bowiem całym sercem wspierają akcję „Niosę pomoc zamiast kwiatka”.

Uroczystość przygotowały:

Marzena Woźniak – Pipia