Europejski Dzień Języków w „Żeromskim”

EDL_2

26 września 2018 r. odbyły się w naszym liceum obchody Europejskiego Dnia Języków.

Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty o tematyce „My dream holiday destination” i brali udział w konkursie na najlepszy plakat w wersji obcojęzycznej.
Wyniki głosowania uczniów II LO poznaliśmy podczas happeningu, kiedy to również odbyły się konkursy językowe i występy karaoke w językach obcych nauczanych w naszej szkole.

Zwycięzcy konkursu na najlepszy plakat:

I miejsce – Radosław Kuligowski, Michał Szczepaniak, Jakub Szulc z kl. III d
II miejsce – Weronika Musiałek, kl. III d
III miejsce – Jakub Zaborowski, kl. II b

Zwycięzcy konkursu na dopasowywanie wyrazów polskich i ich wersji obcojęzycznych:

I miejsce – Michał Szustak, kl. I b
II miejsce – Adam Kasperek i Wiktor Stasiak, kl. I b
III miejsce – Zofia Nowakowska i Nikola Osmulska, kl. I c

Zwycięzcy konkursu na wypisywanie w określonym czasie wyrazów na wylosowaną literę w wylosowanym języku:

I miejsce – Jakub Kędzia i Adam Mikołajczyk, kl. I b
II miejsce – Katarzyna Mes i Karolina Wesołowska, kl. III d
III miejsce – Adam Świniarski i Jakub Zaborowski, kl. II b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorami Europejskiego Dnia Języków byli uczniowie z klas IIc i IIId pod opieką nauczycieli języków obcych p. Krystyny Graczyk, p. Elżbiety Talar i p. Edyty Chlebicz.