Julita Sularz finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to od wielu lat najbardziej oblegana olimpiada w Polsce, wymagająca gruntownej wiedzy uczestników z dziedzin takich jak: ekologia, zoologia, botanika i ochrona środowiska. W tym roku do pierwszego etapu OWE przystąpiło, w całym kraju, 15 199 uczniów, z 858 szkół ponadpodstawowych.

Do etapu okręgowego z województwa łódzkiego zakwalifikowano reprezentacje 47 szkół. W finale etapu okręgowego wzięło udział 49 uczniów z 22 szkół z województwa łódzkiego.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 3CSP: Zuzanna LESIAK, Maja PODSIADŁA i Julita SULARZ. Wszystkie dziewczyny uzyskały BARDZO WYSOKIE WYNIKI punktowe, Zuzia i Julita zostały laureatkami na poziomie wojewódzkim.

Wynik Julity był tak wysoki, że (zgodnie z zapisem w regulaminie) otrzymała tytuł FINALISTY ogólnopolskiego OWE i w dniu 4 czerwca 2022 r. w Warszawie, w etapie centralnym, będzie reprezentować województwo łódzkie w walce o tytuł laureata olimpiady.

Serdeczne gratulacje dla naszych zdolnych i pracowitych uczennic!

Trzymamy kciuki za Julitę!

Opiekun: Mariusz Gławenda