Narodowe Czytanie 2023 – „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej

photos-7055-a — kopia

W sobotę 9 września 2023 r. cała Polska czytała “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. (link)

Do dwunastej edycji Narodowego Czytania przystąpiła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu we współpracy z Rozgłośnią Regionalną “Nasze Radio 104,7 FM”, młodzieżą z sieradzkich szkół średnich oraz z Dyskusyjnym Klubem Książki przygotowano okolicznościową audycję, która była emitowana na antenie radiowej w sobotę 9 września 2023 roku w godzinach od 8:00 do 14:00.
Młodzież zaprezentowała autorską interpretację fragmentów „Nad Niemnem” , odczytała interesujące informacje o Elizie Orzeszkowej oraz okoliczności, w jakich przyszło jej tworzyć najważniejsze dzieło w swoim dorobku literackim.

W roli lektorów wystąpili także uczniowie II LO: Justyna WALĘDZIAK – ROSIAK, Zuzanna WOJTCZAK, Karol BŁASZCZYK i Marcel STASIAK – z klasy 2a.

Opiekun: Aleksandra Mielczarek – Hofman

Fot. PBP Sieradz