Natalia Sowała i Noemi Woźniak laureatkami Konkursu literacko – plastycznego „Malowane wiersze”

laureatki

W piątek 17 lutego 2023 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu wręczono nagrody laureatom Konkursu literacko-plastycznego „MALOWANE WIERSZE”. (link)

ZADANIEM uczestników było wybranie jednego wiersza i wykonanie do niego autorskiej ilustracji dowolną techniką (format A-3). Na konkurs wpłynęło łącznie 179 prac w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: Aleksy Nowak – wybitny artysta grafik, Karolina Antczak – artysta plastyk oraz poetka i bibliotekarka Joanna Chachuła, po obejrzeniu wszystkich prac, przyznało nagrody.

Dwie uczennice naszej szkoły: Natalia SOWAŁA i Noemi WOŹNIAK  z klasy 1a zajęły odpowiednio II i III miejsce w III kategorii (młodzież szkół średnich i dorośli).

O wrażeniach z konkursu opowiada Noemi, laureatka konkursu: ,,Malowane wiersze” z perspektywy ucznia.pdf

W konkursie wzięły również udział: Maria Augustyniak, Aleksandra Cieploch, Katarzyna Kucharska i Maja Rybak.

GRATULUJEMY!!

Fot. PBP i LiZa