Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

klasztor-jasna-gora

W środę 22 marca 2023 r. uczniowie klas maturalnych II LO wraz z opiekunami s. Małgorzatą Serafinko i katechetką Anettą Świeszczakowską wzięli udział w PIELGRZYMCE MATURZYSTÓW diecezji włocławskiej na Jasną Górę.
Organizowana pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” pielgrzymka zgromadziła przeszło 1200 młodych osób z rejonów sieradzkiego i włocławskiego.

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania konferencji prowadzonej przez studenta UKSW ks. Adama Kłonowskiego, skorzystania z czasu adoracji Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Pokuty. Następnie zorganizowana została specjalna Droga Krzyżowa prowadzona po wałach Jasnogórskiego Sanktuarium.
Całość pielgrzymki zakończyła się uroczystą mszą pontyfikalną sprawowaną przez bp Krzysztofa Wętkowskiego – ordynariusza diecezji włocławskiej. Msza święta zwieńczona została aktem ofiarowania matury i maturzystów pod opiekę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Narodu Polskiego.

W czasie pielgrzymki uczniowie mieli możliwość podjęcia refleksji nad tematem roli Kościoła w życiu społecznym i prywatnym, a także nad kwestią swojego uczestnictwa w tym właśnie Kościele.

Mateusz Stępień

Fot. Diecezja Włocławska