Przemysław Maruszewski w ogólnopolskim etapie konkursu „Olimpiada Solidarności”

laureaci — kopia

16 marca 2022 r. w Sieradzu odbył się etap wojewódzki 8. edycji konkursu OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. Dwie dekady historii. (link)
Konkurs Olimpiada Solidarności obejmuje swoim zasięgiem historię Polski z okresu lat 1970 – 1990.

Gospodarza konkursu – nasze miasto Sieradz – reprezentowało w finale wojewódzkim dwoje uczniów naszej szkoły: Przemysław MARUSZEWSKI i Martyna DWORNIK z klasy 3a sp.
Przemysław MARUSZEWSKI zajął 3. miejsce w etapie wojewódzkim i tym samym ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ do trzeciego ogólnopolskiego etapu konkursu, który odbędzie się w czerwcu 2022 r.
Natomiast Martyna DWORNIK, która również brała udział w finale wojewódzkim zajęła 5. miejsce.

Organizatorem etapu wojewódzkiego „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” było Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z 12 szkół średnich z regionu łódzkiego. (nasze.fm)
Przy okazji pobytu w Sieradzu uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zwiedzali Muzeum Okręgowe w Sieradzu oraz podominikański klasztor sióstr urszulanek.

Głównym organizatorem Olimpiady Solidarności jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Agnieszka Świątek

Fot. Archiwum Sylwii Dęga-Frątczak