Święto Wolnych Książek. „Żeromski” czyta

zeromski czyta

„ŻEROMSKI czyta”: Fantastycznie, Klasycznie i Kryminalnie

W dniach 5-8 czerwca 2017 r. będziemy obchodzić w Żeromskim Święto Wolnych Książek.

Święto Wolnych Książek to pomysł na promowanie wśród naszej młodzieży czytelnictwa.
Przez cztery dni uczniowie „Żeromskiego” będą słuchać fragmentów książek czytanych na głos, uczyć się tworzyć teksty na warsztatach kreatywnego pisania, będą przeprowadzać między sobą ankietę „dlaczego czytasz?” i dzielić się z innymi swoimi ulubionymi lekturami, umieszczając je na specjalnym regale do bookcrossingu.

KALENDARZ.pdf
PLAKATY.pdf

Zaczęliśmy w poniedziałek 5 czerwca akcją UWOLNIJ KSIĄŻKĘ (Bookcrossing), która będzie trwała przez cały kolejny rok szkolny.
Akcję „Żeromski czyta” zainaugurowano
na korytarzu na pierwszym piętrze szkoły. To tutaj postawiono kanapę, na której zasiadali uczniowie i nauczyciele czytający fragmenty książek dla widowni. Były to kolejno utwory fantastyczne, klasyczne i kryminalne.
Uroczystego otwarcia dokonali dyr. II LO Urszula Świniarska, starosta sieradzki Mariusz Bądzior oraz p. Elżbieta Kowalska, dyr. Biblioteki Pedagogicznej i p. Anna Wrąbel, kier. Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży PBP w Sieradzu,  którzy odczytali fragmenty prozy A. Sapkowskiego “Sezon burz. Wiedźmin”.
W kolejnym dniu Święta Wolnych Książek młodzież wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania przeprowadzonych przez wykładowców AHE w Łodzi: dr Dorotę Utracką i dr Wiesława Przybyłę.
W ostatnim dniu święta – 8 czerwca odbędzie się debata „Życie bez książek jest możliwe. Życie bez książek jest niemożliwe”.

Święto Wolnych Książek nawiązuje do odbywającej się w tym tygodniu w całym kraju kampanii czytelnictwa pod hasłem „Czytanie zbliża”, która z kolei jest elementem XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Organizatorkami akcji “Żeromski czyta” są Dorota Błaszczyk, Agata Janiak i Anna Szwankowska, nauczycielki jęz. polskiego.

Fotogaleria: Święto Wolnych Książek (link)