Święto Wolnych Książek. Warsztaty twórczego pisania

warsztaty

W kolejnym dniu Święta Wolnych Książek – 6 czerwca  – młodzież wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania przeprowadzonych przez wykładowców AHE w Łodzi: dr Dorotę Utracką i dr Wiesława Przybyłę.
Przedstawiciele Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej z Łodzi spotkali się z sieradzką młodzieżą, nauczycielami, bibliotekarzami, wydawcami i miłośnikami czytelnictwa.

Dr Dorota Utracka
, prodziekan kierunku filologia polska AHE w Łodzi, zaprezentowała unikatowy projekt kształcenia FILOLOGIA POLSKA 3.0 W MODELU KREATYWNYM.
Młodzież z II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu uczestniczyła w dyskusji o kulturze czytania, o nowym języku e-literatury, o przyszłości książek elektronicznych, a także o humanistycznych aspektach architektury informacji.

Liczna grupa miłośników słowa z zaangażowaniem uczestniczyła w blisko dwugodzinnych warsztatach pod hasłem “Kreatywne pisanie, czyli warsztat pisarski dla każdego”. Warsztaty poprowadził dr Wiesław Przybyła, wykładowca na kierunku filologia polska w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, pełnomocnik rektora ds. studiów zdalnych.

Pasja pisania i doświadczania magicznej urody słów i znaczeń zaraziła wszystkich. Były teksty artystyczne, poetyckie, użytkowe i reklamowe. Przekroczone zostały bariery, a kreatywność wzięła górę nad szablonową poetyką szkolnych wypracowań.
Patronat, jakim Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna objęła II L.O. im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, zobowiązuje do dalszych kreatywnych działań. W perspektywie kolejne projekty i spotkania otwarte.

Fotogaleria: Święto Wolnych Książek (link)