415005297_408472848189070_2658357576778461254_n (2) (1)
7 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI, zorganizowane przez grupę osób realizujących projekt „SelfCare” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Podczas tego spotkania specjaliści podzielili się z uczniami swoją wiedzą.

Pani dietetyk Ewelina Fulko przedstawiła prezentację o wpływie diety na nasze samopoczucie oraz suplementacji.

Lek. den. Pani Paula Bąk-Dudek powiedziała o ryzyku związanym z zabiegami medycyny estetycznej twarzy, o tym jakie są najczęstsze cele przeprowadzania zabiegów i czy oczekiwania różnią się od rezultatów. Rozważyła przypadki, w których odradza się wykonania zabiegu przez stan emocjonalny i  poziom samoakceptacji oraz o problemie wykonywania zabiegów przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji.

Pani higienistka Karolina Graczyk mówiła o zabiegach, które często podnoszą poziom samoakceptacji, jaki wpływ na pewność siebie pacjenta ma wykonywana przez nią praca, o technikach na zbudowanie komfortu podczas wizyt oraz o tym czy ma/miała jakieś bariery podczas wykonywania zabiegów i jak można je przezwyciężyć

Mag. psych. psychoonkolog i seksuolog pani Katarzyna Galuba-Lisiewicz pomogła w zrozumieniu siebie przedstawiając różne typy osobowości.

Na koniec spotkania uczennica naszej szkoły –  Zosia Doboń opowiedziała nam trochę o swojej historii związanej z chorobą, o tym jakie objawy skłoniły ją do pójścia do psychologa. Obaliła mity związane z chorobami psychicznymi oraz przedstawiła nam różne sposoby dofinansowania na leczenie, o które możemy się starać.

Team SelfCare