Wycieczka na Podlasie i do Wilna

Ostra Brama

W dniach 24 – 26 maja 2023 r. grupa uczniów naszej szkoły, na czele z klasą 3c wraz z wychowawcą Mariuszem Gławendą, wyruszyli na Podlasie oraz do Wilna.

Oto relacja jednego z uczestników wyjazdu:
Mimo długich i wyczerpujących przejazdów autokarem, aktywnie zwiedzaliśmy ciekawe zabytki tamtejszego regionu. Udaliśmy się m. in. do malowniczego Tykocina, gdzie zobaczyliśmy Wielką Synagogę, kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej oraz zrekonstruowany Zamek Królewski. Odwiedziliśmy również Białystok – tam zwiedzaliśmy Pałac Branickich, Stary Kościół Farny, Ratusz, Rynek Kościuszki, Archikatedrę Białostocką oraz Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy.
Momentem kulminacyjnym naszej wycieczki była podróż do Wilna. Wraz z przewodniczką obejrzeliśmy najsłynniejsze miejsca tego miasta – Cmentarz Na Rossie, Ostrą Bramę, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Katedrę Wileńską oraz pomnik Adama Mickiewicza.

Podczas drogi powrotnej zawitaliśmy do Kruszynian, gdzie zwiedzaliśmy najstarszy meczet w Polsce i wysłuchaliśmy prelekcji nt. kultury tatarskiej. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Białowieski Park Narodowy i Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie spędziliśmy niezapomniane chwile na łonie natury. Max

Opiekunami młodzieży byli: Mariusz Gławenda oraz Jadwiga Brożyńska i Lidia Zadka.